07 декември 2020 | Кафе пауза

Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Со текот на времето се појавија бројни рецепти за мартини, а за време на карантинот, креативната страна се разбуди, па така е создаден еден нов рецепт за мартини со вкус на кокос.

Новогодишна елка од пампас: Нов празничен тренд што изгледа толку добро!

Со цел да му дадете на вашиот дом сосема нова облека овие празници и да внесете здив на свежина, ви предлагаме да се одлучите за елка од пампаси.

5 трендови во патувањето кои нѐ очекуваат по завршувањето на пандемијата

Ќе сакаме да планираме поголеми патувања од соништата затоа што „никогаш не знаеш“ и веројатно ќе станеме пофлексибилни од кога и да било порано.

„Никон“ нуди бесплатни онлајн часови за фотографија за време на празничната сезона

Од сега до 31 декември, можете да ги гледате сите 11 нивни курсеви за фотографија само со пријавување со вашата е-пошта.

Совети за дигитални номади: Како да живеете без постојана адреса, а да заработувате добро?

Дигитални номади се луѓе кои вршат разни работи со скратено работно време преку Интернет и со тоа заработуваат за живот додека патуваат низ светот и се без постојана адреса.

Реклама на Мекдоналдс која ќе ве потсети дека треба да му дозволите на детето во вас да блесне овој Божиќ

Видеото го прикажува животот на една мајка, која се обидува да го разбуди божиќниот дух кај нејзиниот пораснат син, кој ја заборавил магијата на празниците.

Негативни карактеристики на вашиот хороскопски знак поради кои партнерот може да ве напушти

Сигурно сте запрашале милион пати што велат ѕвездите за вашиот љубовен живот. Но, ако немате многу среќа во љубовта, прочитајте зошто е тоа така, односно зошто сте сами.

Туна или сардини – што е поздраво?

Сигурно сте се запрашале колку е всушност здрава конзервираната туна. Овој оброк може да го замени ручекот, а за време на постот е еден од изворите на протеини.

7 работи што може да се случат со вашето тело во текот на зимата

Ниските температури имаат тенденција да ве натераат да останете во затворен простор и да не бидете отпорни на вируси и инфекции.

10 идеи за украсување на вашиот дом со новогодишни ламбички

Во многу домови, подготовките за претстојните празници се веќе започнати. Тие подготовки вклучуваат украсување на домот, а неизбежен дел од украсувањето се ламбичките.

„Ладна“ и „Добра Вода“ отсега достапни на онлајн продавницата MagStore

Компанијата Магрони неодамна ја претстави MagStore - онлајн продавницата на која можете да ги најдете нивните добро познати производи „Ладна“ и „Добра Вода“.
Датум: 07 дек 2020
, Автор: