кокос | Кафе пауза - Part 3

Хранливи состојки за уште похранливо смуди

Смудито е еден од најпопуларните пијалаци на денешницта за што придонесе неговиот хранлив состав. Ако сакате да го направите хранливото смуди уште похранливо започнете да ги користите овие состојки.

Магичен напиток: Што ќе се случи со вашето тело ако 7 дена пиете кокосова вода?

Време е да дознаете зошто треба да ја конзумирате. Ова се неверојатните својства на кокосовата вода кои позитивно влијаат на вашето здравје.
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Вкусни крцкави кокосови плочки кои не се печат

Вкусен и здрав десерт готов за помалку од 10 минути...

Здрав оброк: Тост со путер од кикирики, банана и кокос

Брза и здрава опција за појадок, закуска или вечера...

Вкусни и здрави кокосови палачинки

Овој рецепт може да го направат и оние кои се на безглутенскиот режим на исхрана.

Домашен рецепт за кокосово млеко

Едноставен рецепт кој штеди пари

Направете Баунти чоколатца од 4 состојки за само 10 минути

Познатиот добар вкус во кој ќе уживаат сите љубители на комбинацијата од кокос и чоколадо...
Датум: 29 мар 2014
, Автор:

Домашни „Рафаело“ бомбици

Идентични и верни на оригиналот...

Чоколаден неодолив ролат

Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас...

Мока фрапучино со кокос

Ледено освежително кафе со интензивен мирис кој потсеќа на слатко волшепство...
Датум: 25 авг 2011
, Автор:

Кафе во кокосов орев

Исто како да сте на егзотична плажа... ладно кафе со вкус на кокос