19 септември 2020 | Кафе пауза

5 хороскопски знаци на кои ќе им се смени животот во октомври

Доаѓа време кога ќе се соочите со секој проблем и ќе започнете да живеете онака како што отсекогаш сте посакувале.

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Со своите креативни вештини, овој илустратор успеал да ја измеша суштината на секој лик и неговата приказна со светот во кој живееме денес, а резултатот е многу оригинален.

Рецепт за колач со кокос и чоколадна глазура

Овој сочен и мек десерт се топи во уста.