Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Дизни претставува свет на фантазија и вечна радост, но уметникот Том Вард мисли поинаку. Тој сака да покаже една поавтентична страна на овој магичен универзум. Со своите креативни вештини, овој илустратор успеал да ја измеша суштината на секој лик и неговата приказна со светот во кој живееме денес, а резултатот е многу оригинален.

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Уметник покажува како би изгледале денес животите на ликовите на Дизни

Погледнете ги овие 23 пејзажни илустрации за љубителите на мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар