08 декември 2020 | Кафе пауза

Рецепт за вкусни колачиња со вкус на мента и кокос

Овие колачиња не само што се вкусни, туку имаат и многу здравствени придобивки. Плус, потребни се само 30 минути и 5 едноставни состојки.

Сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња кои се топат во устата

Дизни неодамна претстави сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња, по повод 30-годишнината од излегувањето на првиот филм.

Деија: Шпанско прибежиште за уметници

Честопати, слушајќи ги приказните за патниците, ќе слушнете дека ова село е опишано како весела, хипи, боемска оаза. На прв поглед, навистина изгледа така, па дури и на втор.

Тест: Изберете ја сликата што ве привлекува најмногу и откријте ја пораката што ви ја носи

Погледнете ги овие три слики и дозволете ѝ на вашата интуиција да ве води. Изберете ја сликата што ве привлекува најмногу и откријте ја пораката што ви ја носи.

Фотограф патувал низ Европа за да покаже како се менуваат местата во 100 години

Погледнете колку се менуваат местата со текот на времето или остануваат исти и покрај сè. Во секој случај, фасцинантно е да ги погледнете минатото и сегашноста рамо до рамо.

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Лампионите можат да го украсат домот и без да стојат на новогодишната елка, со помош на секојдневните предмети што сигурно ги имате во вашиот дом.