28 февруари 2022 | Кафе пауза

Најдобрите цитати на Вил Смит за успехот и животот

Не пропуштајте ги цитатите на еден од најдобрите холивудски актери!

Рани симптоми на депресија кои не смеете да ги занемарите

Депресијата е една од најчестите ментални болести во светот поради што од големо значење е да ги препознаете нејзините симптоми и навремено да побарате помош од психолог или психотерапевт.

Неделен хороскоп од 28 февруари до 6 март: Кои знаци ги очекува најмногу среќа?

Прочитајте ги астролошките предвидувања за оваа недела во поглед на љубовта и кариерата.

Рецепт за чизкејк со кокос: Се топи во уста!

Ја имате ли пробано оваа варијанта на чизкејк?