Луѓе споделуваат креативни десктоп позадини за да ја скријат истакнатата камера на Самсунг

И покрај тоа што нејзините перформанси се неверојатни, сепак на многу луѓе не им се допаѓа дизајнот.

Најголемата камера од 1900-та година што тежела 635 килограми

За да ви стане јасно колку всушност напреднала технологијата на фотографирањето изминативе 100 години, само погледнете ја оваа огромна камера.

Најголемата причина поради која паровите избегнуваат да имаат секс на каучот во дневната соба

После читањето на овие информации ќе размислите 2 пати пред да се одлучите да водите љубов таму.

Како да позирате пред камера? Едноставни трикови за успешни фотографии

Многу луѓе не се фотогенични. Поради тоа, направените слики и снимки изгледаат неприродно. Затоа, овие совети ќе ви помогнат да направите совршени фотографии.

Подобрете ги фотографиите од вашите патувања: 5 начини да создадете подобри спомени

Следниот пат кога ќе заминувате на патување, имајте ги на ум овие 5 совети за да ги подобрите вашите фотографии од патувањето, без разлика со што ќе фотографирате.

Најмоќниот паметен часовник што некогаш се има појавено

Паметниот часовник „Neptune e“ ќе биде одличен кул гаџет кој секој ќе сака да го има на својот зглоб.

Кој мобилен телефон има најдобра камера?

Оваа забавна реклама е направена за промоција на новиот телефон на Виндоус „Nia Lumia 1020“, односно за промовирање на неговата најдобра карактеристика, камерата.

Мачки во борба со хеликоптер

Како тие се справуваа со големата пластична „бубачка“, погледнете во видеото.

Новиот Дејвид Коперфилд?

Њујорчанецот Грег Кондон изработил неверојатно иновативна стоп-моушн анимација. Тој е главен актер во видеото, во кое применувајќи ги неговите најнови трикови со камера, вешто, брзо и на забавен начин исчезнува, па се појавува.
Датум: 18 ное 2012
, Автор:

Фантастични фотографии направени со смартфони

Овие „фотки“ се направени од страна на фотографи кои го искористиле своето чувство за одлична фотографија и добрата камера на својот мобилен телефон. Резултатите се одлични.

Што ќе се случи ако пукате со пиштол под вода?

Интересно видео кое го прикажува патот кој куршумот го поминува низ водата...

Македонски филмски хроники

Да се потсетиме на почетоците на македонскиот филм. Што се случуваше на ова поле од 1905 до 1952 година, односно од првите подвижни слики на браќата Манаки, па до првиот игран филм „Фросина“.
Датум: 15 сеп 2012
, Автор:
12