Новиот Дејвид Коперфилд?

Њујоршкиот илустратор Грег Кондон изработил неверојатно иновативна стоп-моушн анимација, наречена „drop-motion“. Тој е главен актер во видеото, во кое применувајќи ги неговите најнови трикови со камера, вешто, брзо и на забавен начин исчезнува, па се појавува. Истото се случува и со предметите околу него.Новиот Дејвид Коперфилд?Некои од триковите употребени во видеото, дури и дел од најдобрите аниматори не можеле да откријат како се направени. Обидете се вие. 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар