18 ноември 2012 | Кафе пауза

Герила уметност од дрво

Користејќи моторна пила, скулпторот Томи Kрегс создава вчудовидувачки скулптури од дрвјата кои веќе паднале од старост или треба наскоро да се исечат.

Зошто и како изневеруваат хороскопските знаци?

Ако се запрашате кој хороскопски знак има најголеми шанси да ве изневери, одговорот е секој знак. Но, некои знаци бараат возбуда, други се чувствуваат запоставени, а тоа е причината поради која изневеруваат.
Датум: 18 ное 2012

Филм: Дивјаци (Savages)

Филм за борбата на едно пријателство против бруталните мексикански нарко-картели...

Новиот Дејвид Коперфилд?

Њујорчанецот Грег Кондон изработил неверојатно иновативна стоп-моушн анимација. Тој е главен актер во видеото, во кое применувајќи ги неговите најнови трикови со камера, вешто, брзо и на забавен начин исчезнува, па се појавува.
Датум: 18 ное 2012
, Автор:

Нашите „маки“, „грижи“ и „проблеми“

Дали сме стигнале до ужасувачки степен на неблагодарност? Кои се нашите грижи и маки? Дали нашите божемски проблеми не ни дозволуваат трезвено да ја согледаме реланоста околу нас?
Датум: 18 ное 2012
, Автор: