01 ноември 2012 | Кафе пауза

Зошто малите деца сакаат да бидат секси?

Навистина делува чудно кога ќе видите дека девојче од десетина години на Фејсбук поставило слика на која позира како да се обидува да привлече некого со својот изглед, а сликата ја надополнуваат и некои дечиња кои се појавуваат на детските фестивали.

39 начини навистина да живеете

Листа на идеи кои ќе ве потсетат на вистинските вредности кои можете да ги извлечете од животот...

Храна која го подобрува либидото

Подгответе се да ги заскокоткате сетилата за мирис и вкус со храна за која е научно докажано дека го подобрува либидото.
Датум: 01 ное 2012

Како да ја одржувате вашата кожна јакна?

Кожната јакна можете да ја носите со години, но за да изгледа секогаш како нова, важно е да ја одржувате на вистинскиот начин.

Летајте како птица, пливајте како делфин

Не ви се верува дека е можно? Погледнете го наредново видео и подгответе се да останете без зборови...

Како навистина изгледа работењето од дома?

Околу 20% од анкетираните одговориле дека работеле голи барем еднаш во изминатата година.

Фантастични фотографии направени со смартфони

Овие „фотки“ се направени од страна на фотографи кои го искористиле своето чувство за одлична фотографија и добрата камера на својот мобилен телефон. Резултатите се одлични.