Фантастични фотографии направени со смартфони

Смартфоните или паметните телефони станаа навистина важен елемент од секојдневниот живот. Покрај тоа што на нив може да се сурфа, проверува мејл, гледа видеа и што ли уште не, тие имаат и одлични камери. Овие „фотки“ се направени од страна на фотографи кои го искористиле своето чувство за одлична фотографија и добрата камера на својот мобилен телефон. Резултатите се одлични.

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Sony Ericsson K810i

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Nokia N95

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Sony Ericsson K800i

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Samsung SGH-I717

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Sony Ericsson C905

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Vodafone HTC Desire

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: iPhone 4

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: iPhone 4S

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: iPhone 3GS

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: iPhone 3GS

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Samsung Galaxy S2

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Sony Ericsson K618i

Фантастични фотографии направени со смартфони

Направена со: Sony Ericsson D750i

Што мислите, кој телефон ги понудил најдобрите услови за фотографирање?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар