Магичен животински свет креиран во Фотошоп

Овие неверојатни фотоманипулации изработени во Фотошоп се дело на бразилскиот фотограф Мигел П, кој се претставува со уметничкото име PSHoudini (Фотошоп Худини). Тој ги спојува животните со некој од природните елементи – оган, вода, воздух и земја. На неговите фотографии рибите пливаат во телото на коњот, мачките блујат оган, бувовите и морските коњчиња живеат во хармонија по водата. На каков било начин да ги спои двата навидум неспојливи светови, овој магионичар на Фотошоп создава надреален универзум каков што не сме виделе претходно.Магичен животински свет креиран во фотошопМагичен животински свет креиран во фотошопМагичен животински свет креиран во фотошопМагичен животински свет креиран во фотошопМагичен животински свет креиран во фотошопМагичен животински свет креиран во фотошопМагичен животински свет креиран во фотошоп


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар