Есенска валцер плејлиста

Есенска валцер плејлиста

Дали сте расположени за малку валцер? Погледнете ја нареднава плејлиста на неколку од најубавите валцери во светот, изберете ги оние кои најмногу ви се допаѓаат, повикајте го својот партнер, пуштете ги звучниците до крај и дозволете ѝ на музиката да го води вашето тело.Есенска валцер плејлистаНаредново видео содржи 19 прекрасни композиции во скратена форма. Доколку сакате да ги слушнете целосните верзии, кликнете на линковите кои се наоѓаат подолу. Ви посакуваме пријатно есенско попладне исполнето со многу валцер и пријатни емоции.

„Dance with the Balamb-Fish“ не спаѓа во категоријата на валцери, но сепак е дел од оваа плејлиста бидејќи се смета за одлична танцова композиција.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар