20 август 2015 | Кафе пауза

Нормални девојки: Тие не се ниту луди ниту обични

Ваквите девојки се од оној тип што по раскинување нити ќе ви ги дупнат гумите, нити ќе ви ја запалат куќата.

Подобрете ги фотографиите од вашите патувања: 5 начини да создадете подобри спомени

Следниот пат кога ќе заминувате на патување, имајте ги на ум овие 5 совети за да ги подобрите вашите фотографии од патувањето, без разлика со што ќе фотографирате.

Дали постои разлика помеѓу емпатија и сочувство?

Најголемата заблуда е тоа што луѓето ја поистоветуваат емпатијата со сочувството.
Датум: 20 авг 2015
, Автор:

Зошто љубовната врска е толку тешка работа?

Не мора секогаш да го пронајдете најдоброто решение и да се чувствувате успешно, за да бидете успешни во тешката задача.

Според науката: 5 предности од секојдневната консумација на кафе

Љубители на кафе, обединете се! Еве 5 научни причини зошто вашата опсесија со оваа магична напивка е всушност добра за вас.

Мејкап трендови за есен, 2015: Погледнете каква шминка ќе биде модерна оваа сезона

Бјути експертите советуваат – дефинитивно испробајте ги овие 3 мејкап трендови кои ќе бидат хит во поладните месеци кои следат...

Одберете ги ТВ сериите кои најмногу ви одговараат според хороскопскиот знак

Во моментов ТВ сериите се апсолутен хит. Тие се одличен избор за топлите летни ноќи. Понекогаш, совршеното излегување се состои од пар удобни пижами, сладолед и серија.