Луѓе споделуваат креативни десктоп позадини за да ја скријат истакнатата камера на Самсунг

За задоволство на сите Андроид фанови ширум светот, минатиот месец Самсунг ја објави новата линија С10 телефони – Галакси С10е, Галакси С10 и Галакси С10+. Но, овие телефони имаат нешто што претходните Андроид верзии немаа – „дупка“ во предниот екран! Станува збор за предната камера која е округла кај С10 и С10е и овална кај С10+. И покрај тоа што нејзините перформанси се неверојатни, сепак на многу луѓе не им се допаѓа дизајнот. Токму затоа и решиле да бидат малку креативни и умешно да скријат за да можат да уживаат во целосно рамен екран, барем визуелно. Погледнете…

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар