05 октомври 2018 | Кафе пауза

Како македонското спонтано музичко трио ДУПЕР всушност стана толку СУПЕР? Дознајте која е нивната „тајна состојка“

Супер-дупер едноставно е, треба многу работа, внимание, трпение, дружење, иновирање, стискање палци, стискање заби, жртвување слободно време, одморање, неспиење итн.

12 нешта што треба да ги гледате како ваши предности, а не како недостатоци

Денес често ќе слушнете дека треба да бидете силни, да не им верувате на сите, дека не сите заслужуваат прошка...

Кремасто кафе задоволство: Ледено веганско мока смуди

Совршен пијалак за големите љубители на кафе кои сакаат да експериментираат со вкусови и текстури...
Датум: 05 окт 2018
, Автор:

Уметник користи Ајфон за да вметне ликови од поп културата во реалниот свет

Како и многу фотографи, и Франсоа Дурлен наоѓа инспирација во секојдневниот живот.

Есенска инспирација: Како да ги комбинирате дуксерите во склад со вашиот стил?

Ако најважна ви е удобноста, тогаш дуксерите се совршениот избор за вас за претстојната сезона.

Најголемата камера од 1900-та година што тежела 635 килограми

За да ви стане јасно колку всушност напреднала технологијата на фотографирањето изминативе 100 години, само погледнете ја оваа огромна камера.

15 жени советуваат како да се справите со скршеното срце

Првото вистинско раскинување може да биде навистина лошо. Кој би знаел дека е можно да бидете олку тажни?

Наследничките на Марија Кири: Две нови добитнички на Нобелова награда за физика и хемија

Двете жени што оваа недела добија Нобелова награда за физика и хемија ги следат стапките на неверојатната Марија Кири.

Неверојатни ноќни фотографии од глечери осветлени со ЛЕД светилки

Фотографот Рубен Ву ги комбинира пејзажните фотографии со визуелна уметност и создава сцени коишто изгледаат како од друг свет.

16 совети за родители што ќе го подготват вашето дете за реалниот свет

Една индиска поговорка вели: Третирајте го детето како гостин во вашиот дом – хранете го, учете го, а потоа пуштете го.

БОРКА и АВОН по 10-ти пат, заедно ќе чекорат на НАПРЕД РОЗОВО ’18

Во недела, на 7-ми октомври, во Градскиот парк во Скопје кај Школка традиционално 10-та година по ред ќе се одржи настанот „Напред розово“.
Датум: 05 окт 2018
, Автор:

Пет работи кои можете да ги направите за безбедноста на вашето куче

Покрај радоста која ја носат со себе, домашните миленици се и голема одговорност, посебно ако се темпераменти и сакаат да ја истражуваат околината, па често се губат или бегаат од дома.
Датум: 05 окт 2018
, Автор: