12 март 2019 | Кафе пауза

Уметник од Србија е експерт за слики со магичен реализам

На сликите нема никакви случајности и сè е хармонично и дел од нешто.

Фотографија од деца облечени како доктор и медицинска сестра предизвика бурни реакции на Твитер

Според голем дел од корисниците, проблемот е со облеката на децата која наводно е сексистичка.

Луѓе споделуваат креативни десктоп позадини за да ја скријат истакнатата камера на Самсунг

И покрај тоа што нејзините перформанси се неверојатни, сепак на многу луѓе не им се допаѓа дизајнот.

Како да препознаете личност со добра душа?

Веројатно се имате запрашано како да ги препознавате добрите луѓе и сакате да знаете што прават, што зборуваат и како се однесуваат.

Жените кои вежбаат имаат најмногу сексуални партнери

Од вежбањето има многу придобивки за здравјето, но има и уште едно нешто за кое веројатно не сте помислиле – повеќе секс.

5-те најпознати митови за Мајкл Џексон

Мајкл Џексон отсекогаш бил и ќе остане мистерија за сите негови фанови.

7-те особини на секоја остварена жена

Овие жени се храбри, веруваат во себе и добро знаат за што се способни.

Совет за родителите: Домашната библиотека може да има моќно влијание врз децата

Децата кои доаѓале од дом со над 80 книги, покажувале подобри резултати на училиште.

Нов пролетен моден тренд што наскоро ќе се забележува и на улиците во Скопје

Практично, женствено и одлично за работа, како и за вечерни излегувања – ова здолниште има сè што ѝ е потребно на секоја жена за време на пролетта.

Зошто сè повеќе млади луѓе имаат инфаркт?

Според едно истражување, инфарктот станува почеста појава во навидум неочекувана група – луѓе во нивните 20-ти и 30-ти години.

6 неочекувани факти за Средниот век што докажуваат дека историјата е навистина забавна

Средниот век се смета за најмрачниот период во Европа, но тој е можеби и најинтересниот.

6-те најголеми бубалици во Зодијакот

Хороскопските знаци ги добиваат нивните карактеристики од нивните владејачки планети, но постојат и многу други работи што влијаат на нечиј интелект.