20 декември 2013 | Кафе пауза

5 женски модни парчиња кои им се неодоливo секси на мажите

Во една анкета спроведена врз мажите, откриени се петте женски модни парчиња, кои им се многу секси на мажите и коишто сакаат да ги видат на секоја жена којашто ги привлекува.

Водич за одбирање совршен костум за мажи

Ова се неколку правила кои задолжително морате да ги знаете кога купувате свечено одело.

Запознајте ја Рузл, девојченце кое се успива цртајќи цртежи

Ова девојче се успива навечер на многу интересен начин. Зема лист хартија и мрсни боички, си црта цртежи и заспива сосе нив во креветот. :)

Европски спот за песната „Круг“ на Дон и Андреј од ДНК

Спотот за песната „Круг“ на бизнисменот Дон и Андреј од ДНК, кој е снимен низ Европските метрополи Виена, Париз, Милано и Венеција од денес имаме можност да го гледаме на медиумите.
Датум: 20 дек 2013
, Автор:

Брза и лесна капучино торта

Готова за 30 минути, изедена за помалку :)

Најмоќниот паметен часовник што некогаш се има појавено

Паметниот часовник „Neptune e“ ќе биде одличен кул гаџет кој секој ќе сака да го има на својот зглоб.

Најдобрата скриена камера на аеродром

Реакциите на луѓето се пресмешни...

Моментите на црвениот тепих кои ја обележаа 2013 година

Како што се приближува крајот на 2013 година, погледнете кои фотографии на црвениот тепих привлекоа најголемо внимание.

Филм: Кон чудесното (To the Wonder)

Несекојдневно аудиовизулено уживање преплавено со емоции

Направете си гламурозна превртена пунџа за само 5 минути

Одличен трик благодарение на кој со само едно ластиче за коса и шноли за прицврстување, можете да заблескате со оваа гламурозна превртена пунџа.

Места кои мора да ги посетите во зима

Овие места се убави во текот на целата година, но сепак зимата, снегот и празничната атмосфера им даваат еден посебен шарм. Доколку размислувате за некое зимско патување, можеби следните фотографии ќе ве инспирираат.

Владо Јаневски пред Нова година во Експо центар

Експо Центар со огромно задоволство ја најавува големата предновогодишна забава со најголемиот македонски музички артист Владо Јаневски, неповторливиот романтичар кој веќе неколку децении ги плени срцата на публиката со своите евергрини.
Датум: 20 дек 2013
, Автор:
12