Места кои мора да ги посетите во зима

Овие места се убави во текот на целата година, но сепак зимата, снегот и празничната атмосфера им даваат еден посебен шарм. Доколку размислувате за некое зимско патување, можеби следните фотографии ќе ве инспирираат.

Лудвигсбург, Германија

Лудвигсбург, Германија

Брекенриџ, Колорадо

Брекенриџ, Колорадо

Хокаидо, Јапонија

Хокаидо, Јапонија

Какслаутанен, Норвешка

Какслаутанен, Норвешка

Северна Британска Колумбија, Канада

Северна Британска Колумбија, Канада

Нојшванштајн, Германија

Нојшванштајн, Германија

Ерфурт, Германија

Ерфурт, Германија

Милано, Италија

Милано, Италија

Париз, Франција

Париз, Франција

Њујорк, САД

Њујорк, САД

Лондон, Англија

Лондон, Англија

Тирол, Австрија

Тирол, Австрија

Норвешката бореалска шума, Норвешка

Норвешката бореалска шума, Норвешка

Реката Тадами, Фукушима, Јапонија

Реката Тадами, Фукушима, Јапонија

Москва, Русија

Москва, Русија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

  1. anonimna Reply

    Akita, Japonija…

Остави коментар