Направете сами: удобна куќичка за вашата мачка

Ова е одлична идеја, како од старите работи по дома, да му направите на вашето маче кралство во кое ќе ужива.

Енергетски чоколатца кои можете да ги направите дома

Брзо, лесно и едноставно, без потреба од печење...

Прочуена јапонска диета со која можете да изгубите 8 килограми за 14 дена

Главно правило на оваа прочуена јапонска диета е тоа што, штом ја почнете морате да ја завршите. Затоа, не менувајте ги намирниците, ниту количината.

5 едноставни работи со кои ќе го забавите процесот на стареење

Иако не можеме да го прекинеме процесот на стареење, сепак можеме да преземеме неколку работи со кои барем ќе го забавиме.

Реклама за пивото „Guinness“ која ќе ви го стопли срцето

Оваа реклама за пивото „Guinness“ го опишува вистинското пријателство во најдобро светло.

Предлог филмови кои можете да ги гледате овој продолжен викенд

Искористете го овој продолжен викенд да се одморите од работните обврски и да уживате во некое добро филмче.

10 причини да излегувате со помладо момче

Одвреме-навреме може да налетате на помлад дечко и со тоа да ја добиете привилегијата да бидете во врска со него.
Датум: 06 сеп 2013
, Автор:

Кој мобилен телефон има најдобра камера?

Оваа забавна реклама е направена за промоција на новиот телефон на Виндоус „Nia Lumia 1020“, односно за промовирање на неговата најдобра карактеристика, камерата.

Изум кој ќе ви помогне да стигнете дома доколку претерате со алкохолот

Дали некогаш ви се случило да претерате со алкохолот и да не можете да му кажете на таксистот или на пријателот кој заглавил со вас да ве трезни, до која улица треба да ве однесе таксито?

3 кежуал фризури со полуфатена коса

Сакате да ја носите косата опуштено преку ден, но не сакате да изгледате обично, ниту пак пренападно. Овие три фризури се одлични за вас, а за да ги направите нема да ви требаат повеќе од 30 минути.
Датум: 06 сеп 2013
, Автор: