Единствен историски феномен! Дали сте знаеле дека десет дена од историјата биле избришани?

Промената од јулијанскиот календар на грегоријанскиот предизвикала единствен историски феномен - деновите измеѓу 5-ти и 14-ти октомври 1582 година биле избришани!

Австралиските пожарникари позираат за новиот календар, а нивните фотографии можат да предизвикаат пожар!

Погледнете дел од нивните фотографии и подгответе се да бидете оставени без зборови!

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Календарот на фармерите од Ирска ги забавува луѓето ширум светот уште од 2010-та година, а неговата популарност расте секоја година.

Најдобриот календар за 2019 година е со полициските кучиња од Ванкувер

Полициските кучиња одлично се однесувале на сите фото-сесии од тогаш и биле навистина послушни.

Австралијански пожарникари позираат со животни за новиот календар и фотографиите се огнени!

По 17-дневно ригорозно фотографирање, финалните фотографии конечно се објавени и мора да признаеме дека календарот со австралијанските пожарникари за 2019 година е најжешкиот досега!

Интересен календар за 2017 година, специјално дизајниран за љубителите на мачки

Сигурно со нетрпение ќе ја чекате 2017-тата година, гушкајќи ја вашата мачка без престан!

Зошто денешниот петок 13-ти е понеобичен и поморничав од претходните?

Дури и да не се сметате себеси за суеверна личност, сепак веројатно го чувствувате ефектот на петок 13-ти.

5 нешта во домот кои носат несреќа и 5 кои носат среќа

Имате чувство дека постојано ве следи несреќа во животот? Можеби постои решение за тоа.

Откријте што ве карактеризира според хороскопот на древните Маи

Постојат многу различни толкувања на астрологијата на Маите, но она што е познато е дека нивниот календар, т.н. Хааб, помеѓу останатото служи и за интерпретација на 19 хороскопски знаци, со кои се претставува циклусот на денови во годината.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

9.11.13? Денес славиме Непарен ден, кој се случува 5 пати во 100 години

За многу луѓе, ова ќе биде последниот „непарен ден“ во нивните животи. Следниот непарен број ќе се случи за 92 години. :)

Секси календар од стјуардесите на авиокомпанијата „Ryanair“

Стјуардесите од авиокомпанијата „Ryanair“ направија секси календар, а парите од продажбата ќе одат на сметката на организацијата „Teenage Cancer Trust“, која се грижи за тинејџерите заболени од рак.

Бијонсе се сликаше за секси календар

Бијонсе реши да ги изненади своите фанови со својот прв официјален календар.