Катерина Павлевска, јуниор менаџер во AVON: AVON ме направи успешна и амбициозна девојка

Да се биде AVON дама е привилегија и чест и во основата на работата се наоѓа задоволството, убавината и хуманоста.
Датум: 13 мај 2016
, Автор:

Брилијантни реклами кои ќе ве натераат да погледнете два пати

Единственото нешто што ќе помислите е: „Како не се сетив јас на ова?!“.

45 лични прашања кои треба да ги поставите за да дознаете колку си одговарате

Навидум совршено си одговарате и имате оптимистичко чувство дека врската ќе трае. Но, понекогаш нештата не се такви какви што изгледаат на површина.

8 филмови кои треба да ги гледате со својата сестра

Врнежливите денови и викендите се идеална прилика за уживање во една од омилените забавни активности – филмовите.

5-те најмистериозни места на Земјата каде туристичките посети се забранети

Постојат такви места на нашата планета кои ниеден турист не би сакал да ги посети.

Зошто денешниот петок 13-ти е понеобичен и поморничав од претходните?

Дури и да не се сметате себеси за суеверна личност, сепак веројатно го чувствувате ефектот на петок 13-ти.

10 феноменални идеи како да ги носите белите фармерки оваа пролет

Пролетта е идеална за светли бои, па затоа и конечно дојде моментот да ги извадите вашите бели фармерки од гардероберот.

Жените во овој знак се едни од најљубоморните и најпосесивните личности во хороскопот

Ако е уверена дека некој лошо се однесувал спрема неа или дека ја злоупотребил нејзината добрина, таа никогаш нема да му прости.

Писмо од осамен млад човек: Разликата помеѓу девојките со кои сум бил и онаа со која ќе се оженам

Овој млад осамен човек смета дека постои една важна карактеристика која неговата идна жена мора да ја поседува.

7 нешта кои треба да ги прават сите типови луѓе, секој ден

Денешното модерно секојдневие е нешто што може да се живее само со брзо темпо.

Тирамису со јагоди: Колач на чиј вкус ретко кој може да одолее

Неодолив и едноставен колач кој ќе ве освежи и во вашиот дом ќе го донесе вкусот на Италија!
12