Откријте што ве карактеризира според хороскопот на древните Маи

Откријте што ве карактеризира според хороскопот на древните Маи

Тајните на Маите можеби засекогаш ќе останат мистерија. Тие биле посветени на проучување на времето, ѕвездите, Сонцето и Месечината, но нивното знаење во овие области до ден-денес не е целосно откриено. Нивниот астролошки календар се смета за еден од најдобрите и најточните.

Постојат многу различни толкувања на астрологијата на Маите, но она што е познато е дека нивниот календар, т.н. Хааб, помеѓу останатото служи и за интерпретација на 19 хороскопски знаци, со кои се претставува циклусот на денови во годината. Многу од значењата и симболите се засновани на културолошки и верски аспекти поврзани со културата на Маите.

1-otkrijte-shto-ve-karakterizira-spored-horoskopot-na-drevnite-mai-kafepauza.mk

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    сте ги измешале, KAYAB e 03.11-22.11 а не ова

Остави коментар