Која е вашата темна страна според вашиот хороскопски знак?

Која е вашата темна страна според вашиот хороскопски знак?

Иако недостатоците можеби изгледаат помалку возбудливо од доблестите на вашиот хороскопски знак, тие покажуваат колку моќна, а можеби дури и лековита може да биде темната страна ако сме свесни за неа. Прочитајте за вашата темна страна според вашиот хороскопски знак.

Која е вашата темна страна според вашиот хороскопски знак?

Овен

Овните се познати по својот огнен темперамент, љубомора и нетрпеливост. Овенот може да биде страстен водач, но и страстен борец. Овие особини добро им служат, но мора да внимаваат како реагираат во различни ситуации и да бидат подготвени да ја слушнат и другата страна дури и кога мислат дека се во право.

Бик

Тврдоглавоста е главната темна страна на овој хороскопски знак. Тие често ќе направат сè за да останат на вистинскиот пат, дури и кога би било многу подобро кога би биле малку пофлексибилни. Биковите често се тврдоглави и затворени, но тоа не значи дека ги покажуваат овие особини во односите со сите околу нив.

Близнаци

Близнаците можат да бидат немирни и импулсивни во донесувањето одлуки. Во еден момент тие се креативни и друштвени, а во следниот се анксиозни, сериозни и немирни. Овој воздушен знак е верен на својот елемент, му недостасуваат корените и стабилноста што ги носи земјата и лета од еден проект, едно хоби, еден интерес или еден партнер на друг.

Рак

Раковите имаат тенденција да бидат посесивни и претерано одбранбени. Односите што ги имаат во животот им се многу важни, но понекогаш можат да ги исплашат другите луѓе ако не заземат „помек“ став или ако нивните емоции се премногу нестабилни.

Лав

Лавовите сакаат да знаат сè за секого и имаат впечаток дека мора да бидат вклучени во сè. Честопати се обидуваат да контролираат ситуација што не е нивна одговорност, како туѓ живот и избори.

Девица

Девиците треба да се грижат за своето емоционално здравје. Секојдневното претерано размислување и планирање лесно може да се претвори во грижа и вознемиреност. Би било добро да ја погледнат поголемата слика и да не посветуваат премногу внимание на работи на кои не можат да влијаат.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар