Откријте што ве карактеризира според хороскопот на древните Маи

Постојат многу различни толкувања на астрологијата на Маите, но она што е познато е дека нивниот календар, т.н. Хааб, помеѓу останатото служи и за интерпретација на 19 хороскопски знаци, со кои се претставува циклусот на денови во годината.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

20 нешта кои според детето-претседател треба повеќе да ги кажуваме

Детето-претседател верува дека нештата кои ги кажуваме можат да го направат светот подобро место за живеење.

Овошен сладолед со банана и шумско овошје кој можете веднаш да го јадете

Овошните сладоледи се идеални освежувачи во летниот период – нѐ засладуваат и истовремено се грижат за нашата линија.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

Разнобојни пејзажи со динамично осветлување кои ќе ве остават без зборови

Хајнс успева да сними медитативен момент или отсјај од сите овие спектакуларни локации и со тоа им овозможува на гледачите да се пронајдат во овие места и да го доживеат мирот во секоја природна сцена.

Филмови кои со нетрпение чекаме да излезат во јули, 2014

Оваа година бевме пријатно изненадени од голем број нови филмови, но изгледа дека месец јули ќе ни донесе уште поголеми изненадувања.

9 неопходни нешта за совршено викенд патување

Општо познат факт дека најлошиот дел од одморот е самото заминување, при што најмногу нѐ мачи старото познато прашање: „Што навистина треба да спакувам?“ Погледнете што сѐ би требало да се најде во куферот пред да заминете.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

Како да се ослободите од забоболката за 5 минути?

Забоболката е една од најнепријатните, најсилните и најподлите болки. Но, со помош на овој трик, забот ќе престане да ве боли, барем привремено додека да одите на забар.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

Мини видео курс: Како сами да си ја скратите косата?

Кратењето на косата бара време и чини пари, па ако не се плашите, следете ги инструкциите и овој пат расцветаните врвови скратете ги сами.
Датум: 27 јун 2014
, Автор: