Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Календарот на фармерите од Ирска ги забавува луѓето ширум светот уште од 2010-та година, а неговата популарност расте секоја година. Кога ќе погледнете како фармерите позираат со нивните слатки животни, ќе ви стане зошто сите се вљубени во нив.

Покрај тоа, календарот има и посериозна цел – 25% од заработката од продажбите се донира во добротворната организација позната како Bothar која им помага на државите во развој да го победат гладот и да ја обноват нивната животна средина. Уживајте во фотографиите од згодните ирски фармери.

Јануари

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Февруари

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Март

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Април

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Мај

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Јуни

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Јули

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Август

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Септември

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Октомври

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Ноември

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Декември

Фармерите од Ирска го објавија нивниот календар за 2019-та година

Погледнете го и календарот за 2019-та година со полициските кучиња од Ванкувер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар