Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Неонска зелена, флуоресцентна зелена, или едноставно дречливо зелената боја е новиот моден тренд што ќе го гледаме оваа година.

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Не се знае кој точно е првиот кој се осмелил да ја носи оваа атрактивна и впечатлива боја, но јасно е дека модните блогерки и познатите личности ја обожаваат. Всушност, луѓето од целиот свет објавуваат модни комбинации со бојата која поголемиот дел од нас ја избегнуваа по секоја цена.

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Иако можеби е тешко да ја комбинирате, без сомнение изгледа навистина интересно. Па, дали би се осмелиле да ја носите можеби најпопуларната боја за оваа година?

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Најхрабриот моден тренд за 2019-та година: Дречливо зелена боја

Погледнете и кои се останатите најпопуларни бои за 2019-та година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар