Бидете во тренд: 5-те најпопуларни бои за 2019 година

Нијансите што ќе владеат со 2019 година доаѓаат од понеутралната палета, онаа што е богата со земјени тонови. Подгответе се, бидејќи боите на оваа листа се многу уникатни – досега тие не се наоѓале олку високо на листата со трендови. Новата година не само што ќе ни донесе многу нови модни трендови, туку сите парчиња облека и накити ќе бидат во поразлични нијанси одошто досега. Ако ги погледнете модните писти, ќе сфатите дека најверојатно ќе ви треба мал шопинг доколку сакате да останете во тренд и оваа година.

Имено, во 2019 година, улиците ќе бидат преплавени со девојки во сенф жолта, маслинесто зелена, земјено кафена, темно розова и кралско сина боја. Да, добро прочитавте – црната повеќе не се наоѓа во топ 5 бои за 2019 година! Погледнете ги следниве Инстаграм објави од страна на популарни инфлуенсерки што можат да ви помогнат да добиете подобра слика за боите во тренд, како и инспирација за нивна комбинација.

1. Сенф жолта

View this post on Instagram

A post shared by 💃🏻Sara (@collagevintage) on

2. Маслинесто зелена

3. Земјено кафена

4. Темно розова

5. Кралска сина

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар