4 маникири што ќе бидат хит оваа пролет

Според некои од најпознатите салони за убавина, следниве 4 маникири ќе бидат вистински хит оваа сезона.

Некои од најмоќните медиумски фотографии за оваа година

Со 78.801 пријавена фотографија од 4.738 фотографи, Светскиот натпревар за медиумски фотографии има победници само од најдобриот калибар.

9-те најпозитивни филмови за 2019-та година

Сите можеме да се согласиме дека 2018-та година беше одлична година за забава, па постави навистина високи стандарди за 2019-та.

Месечен хороскоп за април 2019-та година

Погледнете што ве очекува во работата, љубовта и здравјето овој април, според вашиот хороскопски знак.

Месечен хороскоп за март 2019-та година

Дознајте што ве очекува во љубовта, кариерата и здравјето овој март.

Што научија хороскопските знаци во првите месеци од 2019-та година?

Иако поминаа само два месеца од 2019-та година, тоа не значи дека досега не сте научиле ништо.

Каква карма ве очекува во 2019-та година според вашиот хороскопски знак?

Со почетокот на 2019-та година започнаа и многу промени...

6-те хороскопски знаци што ќе ја пронајдат нивната среќа во 2019-та година

Иако сите хороскопски знаци ги очекуваат добри нешта во 2019-та година, следниве 6 ќе бидат најзадоволни.

Месечен хороскоп за февруари 2019-та година

Февруари ќе биде одличен месец за повеќето хороскопски знаци.

Во кој месец од 2019-та година ве очекуваат најмногу предизвици според хороскопскиот знак?

Иако можеби поголемиот дел од годината ќе биде исполнет со достигнувања, успех и прекрасни моменти, сепак постојат и тешките периоди.

Црната боја излегува од мода? Погледнете кои бои ги освојуваат трендовите во новата година

Сосема погрешно е верувањето дека треба да ја поврзуваме зимата само со ладни тонови.

Откријте која е вашата мантра за 2019-та година според хороскопскиот знак

Започнете ја оваа година вооружени со моќта на мантрите што можат да го променат вашиот живот.