Австралијански пожарникари позираат со животни за новиот календар и фотографиите се огнени!

Професијата на пожарникарите е благородна по природа, но момците од Австралија решила да направат чекор плус за добра цел. Од 1993 година, тие се фотографираат за календар кој потоа се продава за добротворни цели, како на пример, Фондацијата за детската болница.

По 17-дневно ригорозно фотографирање, финалните фотографии конечно се објавени и мора да признаеме дека календарот со австралијанските пожарникари за 2019 година е најжешкиот досега! Фотографиите се толку огнени што можат самите да започнат пожар. Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар