Австралиските пожарникари позираат за новиот календар, а нивните фотографии можат да предизвикаат пожар!

Австралиските пожарникари позираат за новиот календар, а нивните фотографии можат да предизвикаат пожар!

Совршена комбинација од мажественост, сексапил и нежност. Жешки лоши момци со срца од злато. Љубители на животните со челични мускули. Постојат многу начини на кои можете да ги опишете австралиските пожарникари… Но, факт е дека ти се секојдневни херои што спасуваат животи, не ги тргаат своите пожарникарски униформи дури ни кога огнот е изгасен и поставуваат пример за тоа како треба да се живее животот.

Оваа година, како и претходните досега, пожарникарите од Австралија се инспирирани да освојат многу срца со нивните нови календари за 2020 година. Овие календари вклучуваат најразлични животни, од слатки мачиња и кучиња до животни од фармите и дивина – секако покрај момците кои ги покажуваат нивните совршено обликувани тела. Најдобриот дел? Тие сето ова го прават за добротворни цели!

Погледнете дел од нивните фотографии и подгответе се да бидете оставени без зборови!

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар