Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Креативната заедница на Ирска, која ја сочинуваат дизајнери, аниматори, илустратори и директори ги избрале најинтересните лоши реакции од незадоволните клиенти и ги дотерале во вид на постери во А3 формат.
Датум: 09 јан 2013
, Автор:

Новиот Дејвид Коперфилд?

Њујорчанецот Грег Кондон изработил неверојатно иновативна стоп-моушн анимација. Тој е главен актер во видеото, во кое применувајќи ги неговите најнови трикови со камера, вешто, брзо и на забавен начин исчезнува, па се појавува.
Датум: 18 ное 2012
, Автор:

Светлечки скелети во Лос Анџелес

Ги создава калифорнискиот илустратор Дарен Пирсон, со неверојатна прецизност и трпеливост.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Бил Мареј преку очите на еден негов фан

Ви се допаѓа ли и вам популарниот американски актер? Доколку е така, ѕирнете ги илустрациите на Пол Гил.
Датум: 12 сеп 2012
, Автор:

Илустрации од најубавите семејни моменти

Родители и деца во најубавите семејни моменти илустрирани од Паскал Кампион...

Запознајте го Шег и неговите кул илустрации

Џош Егл (Josh Agle), познат како Шeг, е американски уметник, илустратор и дизајнер кој работи во Јужна Калифорнија. Прекарот Шег го добил како комбинација од последните две букви од името и првите две букви од презимето.
Датум: 07 мар 2012
, Автор:

Забавни карикатури од славни ликови

Марк Хамермејстер е илустратор и графички дизајнер, кој живее и работи во Детроит. Тој е специјалист во цртање карикатури и цртани филмови, а денеска ќе можете да погледнете голем дел од неговите подобри дела.

Едноставни цртежи спакувани во тага и заборав

Ако се прашувате зошто уметноста е толку значајна за човекот, присетете се колку пати досега, нечие уметничко дело успеало да допре до дното на вашето срце и да ги разбуди емоциите кои мислевте дека одамна ги имате закопано.

Неверојатно добри колажи

Овие фантастични колажи се дело на Дерек Горс кој по потекло е од Њујорк, САД. Тој со помош на стари весници, магазини и други слични изданија, успева да ги состави овие импресивни дела.

Елегантни хартиени илустрации со многу детали

Јулија Бродскаја, по потекло од Москва, живее и работи во Велика Британија, занимавајќи се со креирање на илустрации, кои претставуваат комбинација од хартија, типографија и рачни изработки со многу детали.
Датум: 27 јул 2011
, Автор:

Вешти илустрации со негативен простор

„Уживам во уметноста искреирана од илузии, бидејќи таквата уметност има моќ да нè доведе во заблуда. Во нашите животи се потпираме на видот, а сепак тоа е многу кревка потпора, затоа што лесно може да се изманипулира“ - објаснува Танг.
Датум: 10 мај 2011
, Автор:

Сеќавања испишани на табла

„Изгубената градина“ (Missing garden) е називот на овој проект кој е комбинација од илустрации, фотографии и табла за пишување, а чија цел е да ги истражи носталгичните сеќавања од детството.
12