Сеќавања испишани на табла

„Изгубената градина“ (Missing garden) е називот на овој проект кој е комбинација од илустрации, фотографии и табла за пишување. Моника Прус е илустраторот, а Доминик Смијаловски е фотографот. Двајцата заедно се креатори на овој иновативен проект, кој има за цел да ги истражи носталгичните сеќавања од детството. Погледнете за што станува збор:Сеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на таблаСеќавања испишани на табла


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар