Илустрации од најубавите семејни моменти

Тешко е да се најдат зборови кои соодветно ќе опишат колку можат да ве разнежнат илустрациите на американскиот илустратор Паскал Кампион. Во секоја од нив се претставени родители и деца во некои од најубавите семејни моменти.Илустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИнспирацијата за овие цртежи Паскал ја црпи од среќата од сопствениот семеен живот.

„Понекогаш, додека сме во супермаркет или додека ја бањам ќерка ми, таа ќе ме погледне и се насмевнува. Тоа трае само еден момент, но долго ми останува во сеќавање. Вакви работи најмногу ме интересираат,“ – вели тој.

Илустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моментиИлустрации од најубавите семејни моменти


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар