Јагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајн

Најновиот концепт на Јагуар е инспириран од моделот E-type од шеесеттите и седумдесеттите години на минатиот век, но и покрај тоа, плени со својот современ стил и извонредна аеродинамика спакувани во овој фантастичен дизајн.Јагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајн„Jaguar XKX“ е дел од новата генерација електрични автомобили која се карактеризира со извонредна енергетска ефикасност. Каросеријата е покриена со слој од брановидни материјали кои под притисок, предизвикан од движењето, создаваат електрична енергија која ја полни батеријата.Јагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнИнтересен новитет се и страничните ретровизори, кои се собираат кон автомобилот додека тој не работи и повторно се отвораат кога возилото ќе се стави во погон, што покрај естетскиот ефект ги штити огледалата од оштетување.Јагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнОвој фантастичен концепт е дело на соработката помеѓу дизајнерското студио Skyrill и дизајнерот Марин Мифтиу.Јагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајнЈагуар „гризе“ со нов фантастичен дизајн


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар