Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Работата на дизајнерите е многу креативна и интересна, барем така е додека не ги добијат забелешките од нивните клиенти. Некои се строги, други имаат чудни забелешки, трети бараат премногу.

Креативната заедница на Ирска, која ја сочинуваат дизајнери, аниматори, илустратори и директори, ги избрале најинтересните лоши реакции од незадоволните клиенти и ги дотерале во вид на постери во А3 формат. Парите од продажбата на постерите, кои чинеле по 10 евра од парче, се искористени за помош на детската болница Temple Street. Во продолжение погледнете го нашиот избор на најинтересните постери, секако во дигитална форма.

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Мора да го тргнеме увото на бебето или барем да му го прилепиме малку до главата

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Го испечатив, но анимираниот gif не се движи?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

„Треба да имаме повеќе слики од групи луѓе кои се забавуваат на неспецифични начини“

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Срцето ми кажува дека треба да користиш повеќе црвена боја...

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Направете го логото ПОГОЛЕМО

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

„Може жената на сликата да личи дека согорува 300 калории?“

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Може да направиме да личи малку повеќе на лето?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Може да го направиме прасето посекси?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Ќе знам што сакам кога ќе го видам тоа

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Може да употребите повеќе фонтови?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Навистина ми се допаѓа бојата, но може да ја смените?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Ни се допаѓа вашиот стил.
Но, ако може да ги направите карактерите да изгледаат по... ммм... нормално, би било супер.
Обидете се со потенка црна линија, многу повеќе боја... и отстранете ја текстурата.
И да, ни треба за утре до пладне.

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Го направив ова дома во Мајкрософт Пејнт. Може да направите да изгледа вака?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Може да го свртите во Фотошоп за да можеме да видиме повеќе од предниот дел...?

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Имаш Mac или PC?
Имам Dell Hell (пекол)

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Клиентот: Не губете време или не знам што* туку ако сакате променете ги завршените дизајни** за да можам да видам како точно ќе изгледа идејата во сите варијанти за онлајн и офлајн медиуми
Одговор: Го сакате ова за секоја корекција или само за оние што ќе ги изберете дека ви се допаѓаат? Не е проблем***.

*Не ми наплатувајте
**Окси и морон во комбинација
***Невистина

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Коњов изгледа како зебра

Пораки до дизајнери испратени од незадоволни клиенти

Таа е премногу стара за да биде баба. Може да го поправиме тоа во објавата?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар