Неверојатно добри колажи

Овие фантастични колажи се дело на Дерек Горс кој по потекло е од Њујорк, САД. Тој со помош на стари весници, магазини и други слични изданија, успева да ги состави овие импресивни дела. Покрај ова хоби, тој работи и како комерцијален илустратор и дизајнер повеќе од 15 години, а во својата кариера има соработувано со многу познати имиња. Во листата на негови клиенти досега се наоѓаат пејачите Лени Кравиц и Мадона, познатите групи „U2“, „Van Halen“, „Kings of Leon“, телевизијата „ESPN“, Националната фудбалска лига на САД, компанијата за спортска опрема Адидас, како и производителот на чопери „Harley Davidson“.Неверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажиНеверојатно добри колажи


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. 1231 Reply

    WoW! wooooooooooooow!

  2. Ljubica Reply

    Prekrasni, so mnogu oset za kontrasti i senki…Dali nekade gi izlagate i ostanatite shto gi imate (pretpostavuvam), galerija, salon a mozze i vo obicen uchilisen hodnik – pa da bidat inspiracija na mnogu deca shto go imaat toj talent ili ednostavno k’e gi podtikne i samite da napravat neshto
    slichno! Bravo, ushte ednash, samo prodolzzete.

Остави коментар