Интересни туторијали за нокти

Автор: Smileforever
(поднесено преку „Предложи содржина“)

Ноктите на секоја припадничка на понежниот пол треба да бидат средени. Со тоа се постигнува впечаток на педантна личност која се грижи за секој дел од своето тело. Во летото ноктите се особено важни, а интересните и лесни дизајни никогаш не се на одмет.
Затоа еве неколку интересни туторијали кои се надевам ќе ги красат вашите нокти!Интересни туторијали за нокти

Виножито ефект


.

Летен ефект на леопард


.

Шах ефект


.

Ефект на летна цветна градина


.

Виножито и облачиња за кратки нокти

Не заборавајте да погледнете и како да си направете си блескави нокти во домашни услови.

Сакате и вашиот текст да биде објавен на Кафе пауза? Пишете ни.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Smileforever Reply

  Фала многуу 🙂

 2. Сара Reply

  Браво, Smileforever, си одбрала одлични туторијали…

 3. maja Reply

  daddad fala mn

 4. Име Reply
  • Smileforever Reply

   Не сум знаела дека има и на македонски, фала што додаде баш убави нокти прави 🙂

 5. Taj4i Reply

Остави коментар