Забавни карикатури од славни ликови

Марк Хамермејстер е илустратор и графички дизајнер, кој живее и работи во Детроит. Тој е специјалист во цртање карикатури и цртани филмови, а денеска ќе можете да погледнете голем дел од неговите подобри дела. На овие слики можат да се најдат карикатури на Кети Пери, Барак Обама, Џон Лок од серијата „Изгубени“, Џими Хендрикс, Индијана Џонс и други интересни ликови кои на некој начин се познати.

Забавни карикатури од славни ликови

Дeкстер

Забавни карикатури од славни ликови

Барак Обама

Забавни карикатури од славни ликови

Индијана Џонс

Забавни карикатури од славни ликови

Џејмс Бонд

Забавни карикатури од славни ликови

Џими Хендрикс

Забавни карикатури од славни ликови

Кети Пери

Забавни карикатури од славни ликови

Миранда Кер

Забавни карикатури од славни ликови

Господин Спок

Забавни карикатури од славни ликови

Ким Џонг Ил

Забавни карикатури од славни ликови

Дејвид Боуви

Забавни карикатури од славни ликови

Винсент Прајс

Забавни карикатури од славни ликови

Џим Морисон

Забавни карикатури од славни ликови

Еванџелин Лили, „Изгубени“

Забавни карикатури од славни ликови

Џокер

Забавни карикатури од славни ликови

Џон Лок, „Изгубени“

Забавни карикатури од славни ликови

Мила Кунис

Забавни карикатури од славни ликови

Морган Фримен

Забавни карикатури од славни ликови

Муамер Гадафи

Забавни карикатури од славни ликови

Доналд Трамп

Забавни карикатури од славни ликови

Ријана

Забавни карикатури од славни ликови

Натали Портман

Забавни карикатури од славни ликови

Елвис Присли

Забавни карикатури од славни ликови

Ким Кардашијан

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар