Забавувајќи се со месечината

Лорент Лавандер е професионален астро-фотограф и новинар кој се занимава со теми поврзани со астрономијата. Неговите прекрасни фотографии досега се имаат појавено на веб-сајтот на „НАСА“, како и во многу познати интернационални списанија за астрономија.

Забавувајќи се со месечината

Благодарение на неговата љубов кон астрономијата и дигиталната фотографија, Лорент ја создал оваа серија наречена „Игри со месечината“ (Moon Games). Фотографиите ги правел на плажа, која се наоѓала во близина на неговата куќа во Франција. Овие фотографии ги направил најмногу благодарение на неговата девојка Сабин, која е субјектот во повеќето фотографии.

Забавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечинатаЗабавувајќи се со месечината

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. ДЕС Reply

    woooww

Остави коментар