женски | Кафе пауза

Кои имиња не смеете да ѝ ги дадете на вашата ќерка?

Постои верување дека името го одредува карактерот, а подоцна и судбината на личноста којашто го носи.

10 женски трикови што ќе ви се најдат ова лето

Ако ви е потребна мала помош да изгледате и да се чувствувате убаво ова лето, овие женски трикови сигурно ќе ви се најдат.

Мажите откриваат кои се најодвратните женски навики што не можат да ги поднесат

Неколку мажи во долгогодишна врска откриваат кои се најодвратните навики на нивните партнерки што најмногу им пречеле...

Женски работи што мажите потајно ги обожаваат

Многу од припадниците на „посилниот“ пол се нежни и чувствителни иако се срамат да признаат.

11 работи кои морате да ѝ ги ветите на вашата најдобра другарка и да ги исполните

Вака отприлика би изгледал прирачникот за женските пријателства.
Датум: 28 јун 2014
, Автор:

Машки и женски имиња од македонско и црковно потекло

Ако имате среќа, вашиот кум ќе ви го препушти задоволството да си изберете име вам, а доколку пак сте кум од кого се очекуваат добри предлози за новороденче, оваа листа ќе ви биде од помош.
Датум: 22 мај 2014
, Автор:

Најубавите фустани во историјата на големото филмско платно

Повеќето сцени од филмовите ќе останат запаметени по фустаните во кои актерките се појавуваат.
Датум: 21 мар 2014
, Автор:

10 инспиративни монолози од женски филмски ликови

Листа од најсилните и најневеројатните женски карактери кои ќе ве инспирираат со својот говор и ќе ве потсетат зошто токму тие ја имаат главната улога во овие филмови.

Мажи дотерани со елегантни женски фризури

Зошто им се долгите коси на мажите кои скоро никогаш не прават ништо со нив?
Датум: 30 авг 2013
, Автор:

Најтешките женски потези во сала за вежбање

Она што ќе го видите на ова видео ќе направи да се пролигавите со отворена уста, без разлика дали гледате од машка или од женска перспектива.
Датум: 28 апр 2013
, Автор:

По раскинување машките повеќе патат од женските

Машките многу потешко го поднесуваат раскинувањето отколку женските, а за тоа социолозите пронашле интересна причина.

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Ви ги претставуваме 15-те најпопуларни парфеми за сезоната пролет/лето 2013 година. Кој е вашиот омилен?
12