Вистинска приказна преточена во поезија: Но ти не го стори тоа

Ова е една илустрирана поема базирана на вистинска приказна, која сосема ќе ве трогне.
Датум: 21 мар 2014
, Автор:

Брза загатка: Собирање

Ова е еден мал едноставен тест. Само следете ги инструкциите колку што е можно побрзо...
Датум: 21 мар 2014
, Автор:

Пуштете се по 10-те најстрашни луди железници во светот

Почнувајќи од најкратките и најбрзите, па сѐ до најдолгите и највисоките, наредниве ролеркостери со години ги преплашуваат и најголемите авантуристи ширум светот.

6 европски хорор филмови кои можат да ве вознемират

Европската филмска продукција располага со хорор филмови кои можат да бидат многу страшни и вознемирувачки за публиката без да се потпираат на евтините холивудски финти.

11 неверојатни локации кои нема да верувате дека се реални

Од бизарни Африкански острови до потонати бродови на Антарктикот, овие 11 локации се толку магични што ќе се посомневате дека се наоѓаат токму на оваа планета.
Датум: 21 мар 2014
, Автор:

Најубавите фустани во историјата на големото филмско платно

Повеќето сцени од филмовите ќе останат запаметени по фустаните во кои актерките се појавуваат.
Датум: 21 мар 2014
, Автор:

Еве ги вештините со кои ќе го импресионирате секој маж

Никогаш не треба да се менуваме за некого, но еве кои се вештините кои би го импресионирале секој припадник на машкиот род, а кои се истовремено и многу корисни за вас самите.

Совети од Абрахам Линколн за младите правници

Пред да стане претседател на САД, Абрахам Линколн имал успешна адвокатска кариера, која ја работел 25 години.