Брза загатка: Собирање

Ова е еден мал едноставен тест.
Само следете ги инструкциите колку што е можно побрзо.

Не скокајте на следната пресметка пред да завршите со претходната.

Не мора ништо да запишувате или да помните.

brza-zagatka-sobiranje-kafepauza.mk

Почнете…

15 + 6

3 + 56

89 + 2

12 + 53

75 + 26

25 + 52

63 + 32

Знаеме дека пресметувањето е тешка работа, но скоро сме готови.

Само уште една…

 

123 + 5

 

Брзо! Помислете на боја и на алат.

 

 

Скролајте до дното…

 

 

Уште малку…

 

 

Само што помисливте на црвен чекан, нели?

98% од луѓето одговараат црвен чекан на оваа загатка.

Ако ова не беше вашиот одговор, вие сте меѓу оние 2% од луѓето, кои имаат поинаков, дури абнормален ум.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Raska Reply

  Ама мојот чекан не беше црвен :((… 🙂

 2. k Reply

  cekan da ama boja ne crvena tuku violetova 😀 😀

 3. мими Reply

  Ρозе гρадинаρсκи ножици

 4. Anonymous Reply

  црвен чекан,баш на тоа помислив

 5. abnormal Reply

  mistrija i tirkizna boja o_O

 6. Anonymous Reply

  sin srafciger 😀

 7. Anonymous Reply

  јас сум абнормална. помислив на сина боја и на штравцигер

 8. mare Reply

  помислив на зелена мотика !!!!

 9. Aligieri Reply

  Плава боја и француски клуч 😀

 10. Glorija Reply

  bela sekira 😀

 11. nana Reply

  Чекан, но син..

 12. O.o Reply

  violetovo greblo

 13. Anonymous Reply

  kolkavaa eee

 14. shushu Reply

  јас сум единства со помисли на жолта лопата?? 🙂

 15. Мартина Reply

  истооооооо црвен чекан

 16. vv Reply

  crno kure

 17. Nenaa Reply

  plav strafciger

 18. kejtiii Reply

  zelen cuk

 19. peperutka Reply

  zolt francuski kluc

 20. peperutka Reply

  zrveno-zolt francuski kluc

 21. aleksandar Reply

  zelena kleshta

 22. nn Reply

  Sina motika

Остави коментар