Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

На сите дами кои немаат свој омилен парфем, не сакаат да се ограничуваат или едноставно сакаат да експериментираат, одлично ќе им дојде оваа листа со 15 најпопуларни парфеми за сезоната пролет/лето 2013 година. Кој е вашиот омилен?

Givenchy – Dahlia Noir L’Eau

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Marc Jacobs – Sunshine

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Heidi Klum – Surprise

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Escada – Cherry in the Air

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Just Cavalli for Her

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Clinique – Happy in Bloom (Limited Edition)

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Agent Provocateur – Pétale Noir

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Dolce & Gabbana – The One Desire

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

See By Chloé

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Van Cleef & Arpels Feerie Spring Blossom

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Gucci – Guilty Black

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Juicy Couture Couture La La

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Prada – Candy L’Eau

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Burberry – Body Tender

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013

Kenzo – Amour My Love

Топ 15 женски парфеми за пролет/лето 2013


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Име Reply

    CH Eau De Parfum Sublime Carolina Herrera 🙂

Остави коментар