Како се прави сладолед во Тајланд?

Доколку сте имале прилика да гледате како Турчин го подготвува сладоледот со „тепање“ пред да го стави во корнет, сигурно сте мислеле дека тоа е најзабавниот начин на работа, барем кога станува збор за овој вкусен десерт. Епа, има уште покул начин, а тоа најдобро го знаат Тајланѓаните и туристите кои имале прилика да го вкусат ова богатство. Погледнете:Како се прави сладолед во Тајланд?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Bobi Reply

  Novinarkata po profesija e prepishuvac na statii od Trendo

  • Кристина Шумадиева Reply

   Драг Боби, јас сум новинарка која никогаш не украла ничиј туѓ новинарски труд. Ни јас ни Трендо, не сме го снимале и монтирале видеово во Талјанд, туку тоа е снимено и качено на Јутјуб од некој друг, а јас најчесно си го најдов изворот по пат на новинарско истражување, за што можам да ти го приложам и мојот извор. 🙂 http://ca.shine.yahoo.com/video/ice-cream-made-thailand-175301777.html

 2. igor Reply

  Боби седи мирен, се утепаа сите па баш од трендо да крадат.. Треба да направиш разлика помеѓу забавен сајт со најразлични забавни содржини и сајт со вести, спорт, забава и 90% слики од “fail” Моменти.. остај ги дечките на раат.. чао!

Остави коментар