дезен | Кафе пауза

Како дезенот на шаховската табла стана најпопуларен тренд во дизајнот на ентериер?

Дезенот на шаховска табла најпрво го преплави уличниот стил ширум светот, а потоа стигна и до полето на архитектурата и ентериерот.

Овој дезен ќе биде апсолутен есенски хит

Судејќи според фотографиите на социјалните мрежи, трендсетерките повторно полудеа по овој дезен, така што може да видите повеќе комбинации во кои овој дезен ја има главната улога.

Точките се задолжителен моден тренд: Како да ги носите ова лето?

Точките се неизбежен дезен, а најдобро изгледаат на летните фустани. Стариот тренд повторно се враќа во мода и е прифатен не само од модните дизајнери, туку и од модните инфлуенсерки.

Уметничка прави неверојатни дезени на кора од пити што ќе посакате да ги пробате веднаш

Елвира Сајфутјарова е доктор на науки по хемија и е родена во Русија, но сега живее во САД. Освен што е научник, Елвира е и креативен пекар.

Принтот што се враќа во мода секое лето ќе биде популарен и оваа година

Точките се омилен дезен со децении наназад, но најверојатно ќе бидат популарни и во следните неколку години, а оваа пролет и ова лето ќе се носат на многу различни начини.

„Converse“ произведе нова линија патики со цветен дезен кои се создадени за убави, летни дни

Погледнете ги патиките во фотогалеријата подолу и инспирирајте се како да го комплетирате вашиот летен имиџ, со помош на Converse.

Јапонски чадори кои откриваат скриени дезени кога ќе се намократ

Едни јапонски производители решиле да искомбинираат водоотпорни и хидроапсорбираки материјали за да добијат чадори со дезени кои се видливи само кога се мокри.

Тропски и раскошно: Африкански стил – најжешкиот тренд за ова лето

Оваа сезона се истражува влијанието на африканската култура на летен начин, со егзотични отпечатоци и тропски коктел од аксесоари.

Нов моден тренд: Овошни дизајни

Започнувајќи од јагоди и цреши, па сѐ до лимони и портокали, ова лето овошните дизајни и аксесоари ќе бидат најжешкиот моден тренд.

5 модни комбинации за успешен премин од зима во пролет

Ова се 5 интересни комбинации кои ќе ви бидат од помош да ја пополните празнината меѓу зимата и пролетта во вашиот гардеробер.
Датум: 01 мар 2014
, Автор:

Ретро дезен со точки

Застапен е во секакви бои и парчиња облека како фустани, кошули и здолништа. Без разлика на начинот на кој ќе го внесете во некоја комбинација, точкестиот дезен ќе го разигра вашиот изглед.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:
12