Најновиот шик тренд во светот на ноктите кој одлично ќе ви одговара со зимските џемпери!

Најновиот шик тренд во светот на ноктите кој одлично ќе ви одговара со зимските џемпери

Најновиот Инстаграм тренд за нокти претставува креативен начин да ги прославите празниците. Разни корисници на популарната мрежа редат слики од нокти насликани да изгледаат како да се плетени џемпери, кои се совршени за овој период од годината.

Постојат толку многу начини да создадете нокти кои изгледаат како удобен џемпер, но најкул (а веројатно и најтежок) начин е со користење на т.н. 3Д гелови. Тие се користат под финалната боја за да се создаде дезен на плетка. Погледнете.

1-najnoviot-shik-trend-vo-svetot-na-noktite-koj-odlichno-kje-vi-odgovara-so-zimskite-dzemperi 2-najnoviot-shik-trend-vo-svetot-na-noktite-koj-odlichno-kje-vi-odgovara-so-zimskite-dzemperi

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар