Најновиот шик тренд во светот на ноктите кој одлично ќе ви одговара со зимските џемпери

Најновиот Инстаграм тренд за нокти претставува креативен начин да ги прославите празниците. Разни корисници на популарната мрежа редат слики од нокти насликани да изгледаат како да се плетени џемпери, кои се совршени за овој период од годината.

Постојат толку многу начини да создадете нокти кои изгледаат како удобен џемпер, но најкул (а веројатно и најтежок) начин е со користење на т.н. 3Д гелови. Тие се користат под финалната боја за да се создаде дезен на плетка. Погледнете.

1-najnoviot-shik-trend-vo-svetot-na-noktite-koj-odlichno-kje-vi-odgovara-so-zimskite-dzemperi 2-najnoviot-shik-trend-vo-svetot-na-noktite-koj-odlichno-kje-vi-odgovara-so-zimskite-dzemperi

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар