Тропски и раскошно: Африкански стил – најжешкиот тренд за ова лето

Оваа сезона се истражува влијанието на африканската култура на летен начин, со егзотични отпечатоци и тропски коктел од аксесоари.

1-tropski-i-raskoshno-afrikanski-stil-najzheshkiot-trend-za-ova-leto-www.kafepauza.mk_

Се чини дека дизајнерите ова лето својата инспирација ја пронашле толку во Африка. Бујната флора и фауна од тропските џунгли, пустини и савани, се извор на боите и дезените во колекциите на многу познати модни куќи.

Кога ќе ги погледнеме моделите од најновите колекции забележуваме многу сочни нијанси споени во едно коишто изгледаат спектакуларно! Дефинитивно од жените во Африка треба да ја научиме способноста да комбинираме неколку дизајни во еден.

2-tropski-i-raskoshno-afrikanski-stil-najzheshkiot-trend-za-ova-leto-www.kafepauza.mk_

Може да ја носите вашата етно облека, но доколку сакате африкански стил користете одвоени елементи – густи природни ткаенини, слободни кроеви, каиши, коноп и дрвени бројаници (колку подебели и посветли толку подобро).

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар