Тропски и раскошно: Африкански стил – најжешкиот тренд за ова лето

Оваа сезона се истражува влијанието на африканската култура на летен начин, со егзотични отпечатоци и тропски коктел од аксесоари.

10 намирници кои треба да избегнувате да ги јадете навечер ако сакате здрав сон

Ако сакате добро да спиете навечер тогаш избегнувајте ги продуктите на оваа листа...

„Еве како научив да заспивам за само 1 минута“: Ефикасен метод против несоница

Својата исповед за тоа како ја пронашла оваа прекрасна метода, Али Гонзалес ја раскажа вака: „Сè започна недела дена пред венчавката на мојот најдобар пријател...“

10 лаги за сексот кои жените постојано ги слушаат

За жал, постојат многу лаги и митови поврзани со сексот. Тие не само што никому не му помагаат, туку дури можат и психички и емоционално да ве уништат, па затоа е време да се обелодени вистината.

Како некогаш им зборувавме на децата, а како им зборуваме денес?

Од пораките кои ги добивавме од родителите пред 20-30 години и пораките кои ги добиваат децата денес од своите родители, може да забележиме дека постои голема разлика. Се сложувате?

10 знаци дека сте во врска со нарцис

Како да откриете дали сте во врска со нарцис?

7 одлични идеи за вашиот роденден (кои не вклучуваат пиење додека не се онесвестите)

Сè е подобро од будењето со мислата „Каде сум и како сум стигнал/а до тука?“

Вистинските мажи ги обожаваат! Откријте на кои 5 женски навики мажите не можат да им одолеат

Вистинскиот маж не бара кукла, туку интелигентна, полна со самодоверба и забавна жена со која може да ги открие сите квалитети на врската.

5 начини на кои можете полесно да пренесете лоши вести

5 совети кои треба да ги имате на ум секој пат кога треба да споделите лоши вести...

Најдобрите начини да ја извадите заглавената вода од ушите

Ако ви влезе вода во увото, еве како да го одзатнете...

19 нешта кои никогаш не треба да ѝ ги кажете на девојка за време на нејзиниот месечен циклус

Ако сакате да ги избегнете непријатните моменти, избегнувајте ги овие 19 прашања и коментари...

Детоксикација и „зелена диета“: 10 дена без месо и риба

Исхраната на база на зеленчук, овошје и житарици ги поттикнува детоксикацијата и слабеењето. Денот започнува со овошје, а пред ручекот се пие чаша сок од домати.
12