Точките се задолжителен моден тренд: Како да ги носите ова лето?

Точките се задолжителен моден тренд: Како да ги носите ова лето?

Ова лето, точките се неизбежен дезен, а најдобро изгледаат на летните фустани. Стариот тренд повторно се враќа во мода и е прифатен не само од модните дизајнери, туку и од модните инфлуенсерки, така што ќе пронајдете инспирација на разни профили на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Streetstyle_London (@streetstyle_london) on

Точките можете да ги носите на разни парчиња облека, во различни комбинации на бои и материјали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by London_style_blog (@london_style_blog) on

Меѓутоа, дизајнерите го ставаат акцентот на најженственото парче облека – фустанот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

Мора да се согласите дека овој дезен зрачи со женственост и со елеганција, а во исто време е свеж и разигран и претставува вистински летен дезен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by street_style_paris (@street_style_paris) on

Ако сте љубители на овој принт, сè што треба да направите е да изберете модел и боја на фустанот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @fashion4perfection on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by lolafaith – London Blogger (@lolafaith) on

Погледнете кои се двата модели на здолништа што Французинките никогаш нема да престанат да ги носат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар